Home > Uncategorized > Lennupiknikku külastas ligikaudu 800 inimest

Lennupiknikku külastas ligikaudu 800 inimest

July 5th, 2010

Laupäeval 3. juulil toimus Rapla (Kuusiku) lennuväljal lennupiknik, kuhu oli kohale tulnud suur osa Eesti harrastuslenduritest ja lennundushuvilistest. Üritusel sai lennumasinaid lähedalt näha, kuulata pilootide juttu lennukite ajaloo ning lennuomaduste kohta ja teha huvilende AS Pakker Avio lennukiga Cessna 172 ning kopteriga Robinson R22.

Lennupäeva avas lühikese kõnega Rapla vallavanem Alar Mutli. Kohaletulnud pidasid piknikku ning jälgisid lennukite demonstratsioonlende ja langevarjurite maandumisi. Esines Rapla bänd Spido. Kuna ka ilm oli lendamiseks sobilik, oli Rapla lennuväli lennundushuvilisi täis juba ürituse esimestest tundidest alates. Huvilendude tegemine osutus nii populaarseks, et lennuk ja kopter olid pea terve päeva õhus.

Lennupiknikul osalesid lennukid Wilga 35, Cessna 172, Cessna 150, Tampico TB9, Piper 28, BN-2, ülikerglennukid Ikarus 42, purilennukid Blanik L13, deltaplaanid, mootorvarjud, motodeltaplaneristid ning purilennukid. Samuti Eesti Langevarjuklubi langevarjurid, kes laskusid taevast lippude ja värviliste suitsukahuritega. Üritust külastas kokku ligikaudu 800 inimest.

Lennupiknikku korraldas Rapla Lennuvälja MTÜ.

Rapla Lennuvälja MTÜ ja Eesti Era- ja Harrastuspilootide Liit tänavad kõiki üritusele kaasaaitajaid!

Fotod: Rapla Lennuvälja MTÜ

Categories: Uncategorized Tags: