Home > Uudised > Raplamaa ettevõtjad käisid lennuväljaga tutvumas

Raplamaa ettevõtjad käisid lennuväljaga tutvumas

October 12th, 2009

28. septembril käisid Raplamaa ettevõtjad tutvumas Kuusiku lennuväljaga ning lennuvälja arendajate tulevikuvisioonidega. Ettevõtjaid, peamiselt Rapla Ettevõtjate Ühingust ja Naisettevõtjate ühendusest tuli kokku ligikaudu 30 ja delegatsiooni juhtis Raivo Erm.

Rapla Lennuvälja MTÜ aktiivi liige Tiit Paananen andis ülevaate lennuvälja viimastest arengutest ja tutvustas lähiaja plaane, mis hõlmavad eelkõige lennuvälja uuesti sertifitseerimist, arengukava koostamist, rahastamistaotlusi erinevatesse fondidesse ning ettevõtluskeskkonna kujunemise alternatiivseid stsenaariume.

Et lennuvälja arendamisega tegelev Rapla Lennuvälja MTÜ on üheks oma esmaseks prioriteediks seadnud kõvakattega lennuraja ehitamise Raplasse, mis võimaldaks siin aastaringselt maanduda suurematel lennukitel ja väheneks murukattega raja hooldamisest tulenevad mured, siis tutvustas Tiit Paananen ka kõvakattega lennuraja ehitamise plaane.

Ettevõtjate üldine seisukoht pärast kohtumist oli, et paljudel oli ununenud Rapla lennuvälja olemasolu ja sellega kaasnevad võimalused ning kuna hetkel on väga vähe tehtud, siis seda suurem on potentsiaal tulevikus kohalike ettevõtjate abiga Rapla lennuvälja kui ühte maakonna turismimagnetit edasi arendada.

Categories: Uudised Tags: